mdzienbabci dziadka7Dnia 24 stycznia 2014 r. podwoje naszej szkoły otwarte były szeroko dla wszystkich Babć i Dziadków. Piękne wiersze na cześć Seniorów przygotowały, wraz z panią dyrektor Ewą Głowacką i panią Elą Badowską, dzieci z klas 0-III. Recytacja i śpiew przyniosły Szanownym Gościom wiele wzruszeń i niejedna łza spłynęła po babcinym policzku.

    Przed publicznością wystąpiły też przedszkolaki. Pod kierunkiem pani Eugenii Poradzkiej i pani Moniki Sieczkowskiej recytowały, śpiewały i tańczyły wykazując się przy tym nie lada odwagą.

    W tym dniu zaprezentowały się również dzieci z „zerówki”. Pod czujnym okiem pani Bożeny Romanowskiej wykonały wspaniały „Taniec z babciami”. W rolę babć wcieliły się cztery dziewczynki z klasy V i VI: Kasia Gołda, Małgosia Wydra, Natalia Raczyńska, Natalia Ignaczak. Pełen energii taniec ucieszył publiczność „babciową” gracją i wdziękiem. Wielce rozbawieni goście  nagrodzili występ gromkimi brawami.    Po części artystycznej Seniorzy wraz z wnuczętami mogli skosztować wypieków niezawodnych mam z Rady Rodziców. Słodkości dodały animuszu i wprowadziły w karnawałowy nastrój dorocznej zabawy choinkowej.    Najważniejszym jej punktem było wybranie najciekawiej przebranego ucznia. W tym roku został nim Mateusz Malinowski z klasy V. Na drugim miejscu uplasowała się Łucja Banasiewicz z oddziału przedszkolnego, a na trzecim Karol Tkaczyk z klasy V. Czwarte miejsce przypadło dla Koła Gospodyń Wiejskich, czyli naszych roztańczonych babć – Natalii Ignaczak z klasy V, Małgosi Wydry z klasy VI, Natalii Raczyńskiej z klasy VI, Kasi Gołdy z klasy VI.

    Zabawę uświetniło przybycie Świętego Mikołaja, który każde grzeczne dziecko obdarował smakowitym prezentem. Łatwo
się domyślić, iż nie było ucznia, który prezentu by nie dostał. Mamy tu dzieci – anioły! Nadmienię, że Święty Mikołaj był specjalnym wysłannikiem pana Grzegorza Rejera, któremu szczególnie dziękujemy za wsparcie i dbałość o zadowolenie naszych uczniów.


Gdy zbliżał się wieczór, goście, rodzice i uczniowie opuścili mury szkoły w wyśmienitych humorach, pytając o następną zabawę.