Dnia 4 XI 2013 r., artyści  ze Studia Premiera z Poznania pokazali nam krótkie przedstawienie pt. „Krasnal Łakomczuszek w krainie słodyczy”. Był to bardzo pouczający występ i bez wątpienia powinno go obejrzeć każde dziecko.

 Krasnal Łakomczuszek już na początku dał się nam poznać jako łasuch, który objada się pożywieniem całkowicie niezdrowym, czyli ciastem. Z biegiem czasu Łakomczuszek ponownie głodnieje, lecz tym razem nikt nie znalazł mu niczego, co by mu zasmakowało. Zajączek poczęstował go marchewką, lecz wybredny krasnal nawet jej nie ugryzł, a potem bóbr przez niego się rozpłakał i uciekł. Jak widać Łakomczuszek nie tylko był łakomy, ale również niemiły. Głodny krasnal szukał jedzenia aż napotkał tajemniczego czarodzieja, który mu obiecał, że jeżeli się zgodzi, to przeniesie go do Królestwa Słodyczy. Naiwny od razu się zgodził i tego pożałował, ponieważ zaraz po przybyciu do wspomnianego królestwa zaatakowały go bakterie. Wydostał się stamtąd dopiero po złożeniu obietnicy, że będzie mył zęby i przeprosi bobra.
    Po tych obietnicach przedstawienie się skończyło i wszyscy wróciliśmy na lekcje. Występ podobał mi się. Przypominał, że warto dbać o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie. Myślę, że każdy wyniósł dla siebie jakąś naukę.

Kordian Furmański
uczeń klasy V